8 Kasım 2016 Salı

0

LA ROCHE-POSAY (Güneş Koruyucu Yüz kremi)Sevgili Nur Bilen Yavuzer'in tavsiyesiyle gidip aldığım yazında pek severek hatta abanarak kullandığım bir kremdir. Hatta teyzemin Alamanya'dan getirdiği güneş kremlerini solladı.
İlk gördüğümde asla yetmez diye düşünsem de yazın 6-7 kişi bir tatili çıkardık ben öncesinde ve sonrasında da fazlaca kullandım. Meğer o küçücük kutunun içinde dünyalar gizliymiş.

Bu arada cilt bakımı ve makyaj ürünlerini yazmaktaki marifetsizliğimi  de görmüş olun. Kışa girdim güneş kremimi yazıyorum.

Ama anca bitirdim ve çook memnun kaldığım için yine de yazmak istedim. Beni mest eden en büyük özelliği mat oluşuydu, ilk kez mat bir ürün kullandım genelde kremsi ürünler tercih ederim ama yazın mat diye bir gerçeklik varmış. Yani ürünü mat olsun, paraben ve parfüm içermesin falan gibi bir araştırmayla almadım açıkçası, Nur Bilen Yavuzer paylaşmış, sorgulamadan gittim, aldım. Bir de genel bilgi olsun diye yine de  youtube'dan nasıl güneş kremi alınır, bu paraben nedir ? UVA ve UVB ışınları nelerdir ? ,  30+ ve 50+ ne işe yarar ? Detaylı bir araştırma yaptım.

 Yüzüm terlemedi bile. Sivilcelenme kesinlikle olmadı. Kutusu çok kullanışlı akma falan kesinlikle olmuyor. Ayrıca kremin hafif bir kokusu var bu da kremi avantajlı kılıyor benim için. Suyla temas ettikten sonra yenilendiğini okudum. Ben tam koruma hissettim, kremim sürer sürmez verdiği bir his var onu da sevdim... Bence eksi tek bir yanı var, oda fiyatı 64.00 TL'ye aldım. Ama kesinlikle ederi . Kullanmaya devam edeceğim. Belki araya bir Bioderma sıkıştırabilirim.
 La Roche Posay'in gözaltı kremini kullanmayı düşünüyorum fikri olan varsa yazarsa memnun kalırım. Güneşli günler :)

0 yorum :

Yorum Gönder