10 Şubat 2015 Salı

0

Balea ,Lacura, Eos, Manhattan. Çeşitli gurbetçi hediyeleri ;)


Merhaba . Kryolan, Mac, Darphin, Clinique,Lancome,Estee Lauder. Bazen bunlara bunca para dökmeye gerek kalmaz. Almanyadan DM'den çıkan ürünlerle de hedefinizdeki cildi yakalayabilirsiniz.

Balea'nın fındıklı el kreminden başlayacağım. İlk geldiğinde ''bu ne be, pazar için bakım ve maske diye süslemişler ambalajı'' dedim. Fındık, kahve ve kakao kokularını çok sevmememe rağmen, bu krem kokusuyla da hoşuma gitti. Ben çiçekçi olduğumdan, ellerim genelde suda ve elimde sürekli maket bıçağı darbeleri var. Kremde gördüm ki,gerçekten maske tanıtımı boşa değil.. Sanki ellerim hiç kurumuyor, hep kremi az önce sürmüşüm hissi veriyor..Kullanışı da şu sekil farklı; gün içinde normal krem gibi masaj yaparak uygulanıyor fakat haftada bir kezde ele sürülüp, eldiven giyip 30 dakika eldivenle bekletiliyor.. Yumuşacık ! Balea'nın daha önce birkaç el kremini daha denedim. Memnun kaldım. Fındıklısı da diğerleri kadar güzelmiş. Tavsiye olunur.

Balea'nın ahududulu peeling'i oluyor buda. Yine çok ucuz ve güzel bir ürün. Peeling için son kullandıklarım Neutrogena ve Clean&Clear'dı. Neutrogena'yı beğenmiştim ama Balea'nın artı olarak kokusu beni cezbetti. Akşamları ıslak cilde, yüz boyun dekolte kısımlarına masaj yaparak uyguluyorsun. Her peelingde olduğu gibi göz çevresi dahil edilmiyor.Ve inanılmaz bir parlaklık veriyor.

Aslında son zamanlara kadar yüz temizleme ürünleri ve göz makyaj ürünleri dışında, konuya o kadar fransızdım ki, hala fransızım bunu şimdiki üründeki cehaletimden anlayacaksınız :D Affınıza sığınarak .

Lacura (Hand creme- anti aging) yazısını görünce, sanki sadece yüz kırışır gibi bunu ''HAND'' Yazısını göre göre yüz kremi eyledim kendime :) Çokta iyi eyledim, çokta güzel eyledim. Ben makyaj yaparken fondöten, pudra kullanmıyorum, çevremdeki herkeste bilir. Kremi bir hafta kullandıktan sonra, ''fondöten mi kullanmaya başladın sen'' diye sorular gelmeye başladı. Ne kadar anormal birşey yapıyorum bilmiyorum ama çok güzel sonuçlar aldım.. Sivilcem çıkmıyor,yüzümde absürd bi gelişme yok aksine tenim yumuşacık ve pürüzsüz,bunların yanı sıra aşırı parlak :) Ve bu krem 1 euro :D Göz çevreme sürmemeye dikkat ediyorum.Balea'nın peelingiyle yüzümü temizledikten sonra, el kırışıklığı kremini yüzüme sürüyorum :D Ardından hafif ıslak ve sıcak bir havluyu yüzüme kapatıp bekliyorum. Ohh miss pamuk gibiyim :)Manhattan, MultiEffect Teyzem güzellik uzmanı ve Manhattan ürünlerini çok sever. Benim makyaj çantamdan da eksik etmez sağolsun. Ben sadece aydınlatıcılarını tanıyorum. Bunun dışında altın sarısı var ve malesef bitmek üzere. Çok kolay sürümü var, hemencecik dağılıyor. Makyajımı temizleyene kadar da herhangi bir tazelenme istemiyor,uçup gitmiyor, gözkapağında topaklanmıyor .Hatta sabitleyici görevi görüyor sanki diye abartayım ki bu abartıyı fazlasıyla hakediyor.


EOS Lip Balm, Görüntü açısından süper, kokusu da çok güzel, sürerken ki o artistik havasından başka nesi var diye sorarsanız,hiç bişeyi yok. Sadece nanelisinde kalın, koruyucu, parafin misali bir tabaka var gibi hissediyordum, ferahtı. 5 çeşit renk var elimde, sadece İnstagramda resim paylaşırken yarıyor.Daha güzel lip balmlar kullandım. Çok ezemem ama sürekli tazelenmek istiyor, çabuk kurutuyor, özellikle de bu renk. Hediye gelsin severek alırım ama para vermem ;) Özellikle Türkiyedeki satış fiyatını haketmiyor.

Almanyadan gelen ürünler şimdilik ve üzülerek bunlarla kısıtlı diyeceğim. Benim en favorim ikinci ürünüm Lacura. Çok çok çok memnunum.Bir sonraki sefer de parfümümü tanıtacağım. Şimdilik güzelliklerle hoşça kalın :)


Sevgiler OptimistBaykuş'tan

0 yorum :

Yorum Gönder